Africa Eco Race 2018 | Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Firemné správy

Africa Eco Race 2018

Víťazstvo Gerarda De Rooya z tímu PETRONAS De Rooy IVECO v kategórii nákladných vozidiel potvrdilo dominanciu vozidiel IVECO v pretekoch Africa Eco Race 2018.

Gerard De Rooy vybojoval prvé miesto v kategórii nákladných vozidiel na pretekoch Africa Eco Race 2018, v ktorých dominoval už od štartovacej čiary

Na Rely Dakar 2018 stál Federico Villagra na stupienku víťazov už šesťkrát z ôsmych etáp, keď v 8. etape skončil na druhom mieste a značka IVECO skončila v 8. etape opäť s tromi vozidlami Powerstar v prvej desiatke.

Turín 15. januára 2018

Preteky Africa Eco Race 2018 sa skončili: po 12 etapách a 6 500 km naprieč 3 krajinami – 5 etáp v Maroku, 6 v Mauritánii a 1 v Senegale, urputnom súťažení v úchvatnej krajine na rýchlych skalnatých tratiach a náročných dunách dorazili vodiči a ich posádky na breh senegalského jazera Rose, kde oslávia víťazov a veľké úspechy pretekov.

Gerard De Rooy, jednotka tímu PETRONAS De Rooy IVECO, zvíťazil na rely v kategórii nákladných vozidiel a počas celej rely si udržiaval vedenie pred ostatnými posádkami – na rýchlych skalnatých tratiach aj vo veľmi jemnom piesku dún.

Značka IVECO, oficiálny dodávateľ tímu PETRONAS De Rooy IVECO za ostatných osem rokov, dodala víťaznej posádke pretekov Africa Eco Race vozidlá, motory a náhradné diely. Za preslávenou spoľahlivosťou nákladných vozidiel IVECO stoja obrovské skúsenosti a každá súčiastka vozidla podstupuje skúšky, ktoré zodpovedajú tým najnáročnejším podmienkam, aké by sa mohli na trati vyskytnúť. Vozidlá sú poháňané motormi IVECO Cursor 13 špeciálne vyvinutými firmou FPT Industrial, značkou skupiny CNH Industrial pre pohonné ústrojenstvo, ktoré poskytujú výkon až 1 000 koní.

V záverečnej etape súťažili vodiči v krátkom záverečnom šprinte na tradičnom poslednom úseku okolo jazera Rose neďaleko Dakaru. Obrovské davy povzbudzovali súťažiacich a oslavovali víťazov, keď vystupovali na pódium na pláži jazera.

Holanďan De Rooy je s rely veľmi spokojný: „Páčili si mi krásne špeciálne úseky aj náročnosť. A práve o tom to všetko bolo: znova o zábave. Špeciálne úseky boli dlhé ale dni sa zdali byť aj napriek tomu krátke, pretože sme nemali takmer žiadne spojenie. Naozaj sa na to spätne pozerám s veľmi dobrým pocitom.“

V Južnej Amerike dosahujú tri vozidlá IVECO Powerstar svoj maximálny potenciál, prinášajú konzistentne vysoké výkony a po dni voľna sa v dvoch etapách umiestnili v prvej desiatke. V 7. etape sa ujal vedenia Ton Van Genugten. Ani na okamih pred seba nikoho neopustil a zvíťazil s náskokom dvoch minút pred tímovým partnerom Federicom Villagrom. Artur Ardavichus dorazil o 18 minút neskôr na siedmom mieste.

V 8. etape čakal na súťažiacich 381 km dlhý časový úsek, ktorým sa zakončil maratón medzi bolívijskými mestami Uyuni a Tupiza. Trate nepredstavovali pre posádky IVECO v najťažšej rely na svete žiadne výrazné riziko: aj napriek silným dažďom a zaplaveným cestám dorazili tri vozidlá IVECO Powerstar s vodičmi Federicom Villagrom, Tonom Van Genugtenom a Arturom Ardavichusom do cieľa špeciálneho úseku v prvej desiatke.

Argentínčan Federico Villagra sa umiestnil aj na ďalších pódiových miestach a v 7. a 8. etape prešiel cieľovou čiarou na druhom mieste. O víťazstvo bojuje konzistentnými výkonmi a neustále sa doťahuje na vedúceho pretekára Eduarda Nikolajeva.

Po víťazstve v 7. etape skončil Ton Van Genugten na špeciálnom úseku 8. etapy Uyuni – Tupiza na šiestom mieste a iba 15 minút za vedúcim pretekárom.

Artur Ardavichus tiež podával konzistentné výkony – 7. etapu dokončil na siedmom mieste a 8. etapu na deviatom a udržal si svoje umiestnenie v prvej desiatke celkovej klasifikácie.

V dôsledku nepriaznivého počasia na juhu Bolívie a na severe Argentíny sa organizátori rozhodli zrušiť 9. etapu (Tupiza – Salta).

IVECO DAILY 4x4 pre firmu Západoslovenská energetika