Akcelerácia elektrifikácie | Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalAbarthIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Firemné správy

Akcelerácia elektrifikácie


Akcelerácia elektrifikácie

 

 

Akcelerácia elektrifikácie: 10 000 európskych zákazníkov si objednalo nový Nissan LEAF iba za dva mesiace.

 

 

 

 

  • Nový Nissan LEAF sa od svojho európskeho predstavenia v októbri 2017 teší nebývalému záujmu zákazníkov.
  • Silný a vytrvalý dopyt po novom vozidle LEAF na všetkých európskych trhoch potvrdzuje rastúcu podporu elektromobilov.
  • Spoločnosť Nissan naplno rozbieha výrobu, aby od februára 2018 zaistila včasné dodávky zákazníkom a zamedzila neúmernému čakaniu na dodanie vozidla.

 

 

 

Spoločnosť Nissan sa ako popredný svetový výrobca elektromobilov dokáže veľmi dobre pripraviť na reakciu zákazníkov na nadchádzajúce uvedenie úplne novej druhej generácie svojho priekopníckeho elektromobilu LEAF.

 

Keď bola v roku 2010 uvedená na európsky trh prvá generácia vozidla LEAF, väčšina konkurenčných výrobcov automobilov bola k tejto inovácii spoločnosti Nissan veľmi skeptická. Naďalej sa sústredili predovšetkým na zdokonaľovanie spaľovacích motorov.

 

A ako vyzerá situácia po ôsmich rokoch? Zmenil sa postoj a záujem zákazníkov o elektromobily, dopyt po nich je od roku 2012 päťkrát vyšší. Väčšina automobiliek vyvíja teraz svoju vlastnú prvú generáciu elektromobilov.

 

Počas toho Nissan staval na skúsenostiach a spätnej väzbe 83 000 majiteľov Nissanu a vyvinul úplne nové vozidlo.

 

Nový Nissan LEAF sa od svojho európskeho predstavenia v októbri 2017 teší nebývalému záujmu zákazníkov. Za dva mesiace bolo v celom regióne objednaných 10 000 vozidiel a očakáva sa ďalší rast kým sa objaví v showroomoch Nissanu (február 2018).

 

V rovnakej fáze v roku 2010 sa objednávky zákazníkov na pôvodné vozidlo LEAF dali počítať v stovkách, lebo zákazníci stáli pred novou a vzrušujúcou, ale stále nepreverenou technológiou.

 

Gareth Dunsmore, riaditeľ divízie elektromobilov spoločnosti Nissan Europe, k tomu hovorí: „Nesmierne nás teší hmatateľný záujem zákazníkov o nový LEAF, pretože potvrdzuje vedúce postavenie Nissan v segmente elektromobilov. Nový LEAF však nie je iba novou generáciou automobilov, ale taktiež ikonou vidiny Inteligentnej mobility Nissan v Európe.

 

Od globálneho predstavenia v septembri v Japonsku sústavne po celej Európe narastá záujem zákazníkov o nové vozidlo LEAF. Na začiatku októbra boli na akcii Nissanu Futures 3.0 v nórskom Osle predstavené prvé špecifikácie vozidla a predpredajné ceny. Od toho okamihu mohli zákazníci u svojich miestnych predajcov Nissan začať objednávať nové vozidlo LEAF.

 

Zatiaľ bol záujem zákazníkov o nové vozidlo LEAF poháňaný predovšetkým priaznivými ohlasmi v médiách. Vozidlo získavalo chválu za veľa nových inovácií a technológií, ktoré prináša, vrátane systému podpory vodiča Nissan ProPILOT a systému Nissan e-Pedal, ktorý pomocou regeneratívneho brzdenia o 90 % obmedzuje interakciu vodiča s brzdovým pedálom.

 

Pozoruhodné je, že zákazníci si objednali 10 000 vozidiel bez toho, aby bolo nové vozidlo LEAF fyzicky dostupné u predajcov Nissan na skúšobnú jazdu a bez priamej spotrebiteľskej reklamy a propagácie.

 

S termínom formálneho začiatku predaja sa na všetkých európskych trhoch momentálne formuje kompletná modelová ponuka a ceny na uvedenie nového vozidla LEAF na trh.

 

V európskom výrobnom závode Nissanu v britskom Sunderlande sa nedávno začala výroba nového vozidla LEAF. Výroba by mala rýchlo nabehnúť na optimálne tempo, aby pokryla dopyt zákazníkov.

 

Prvé vozidlá sa dostanú k zákazníkom začiatkom februára 2018.

 

 

 

 

Dátum:   22.12.2017zoznam firemných noviniek