IVECO na tratiach majstrovstiev European Truck Racing Championship 2018 | Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalAbarthIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Firemné správy

IVECO na tratiach majstrovstiev European Truck Racing Championship 2018


IVECO na tratiach majstrovstiev European Truck Racing Championship 2018

 

 

 

 

IVECO na tratiach majstrovstiev European Truck Racing Championship 2018 s kamiónom Bullen of IVECO Magirus a novou vodičkou Steffi Halm na palube pretekárskeho ťahača Schwabentruck Stralis 

 

 

Značka IVECO sa zúčastní majstrovstiev European Truck Racing Championship 2018 pod záštitou FIA na pozícii technického sponzora tímu Bullen of IVECO Magirus, ktorý tvoria Team Schwabentruck a Team Hahn

 

Prvé z ôsmich kôl tohtoročných majstrovstiev sa bude konať v sobotu 26. a nedeľu 27. mája na talianskom okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli. 

 

IVECO na tratiach majstrovstiev European Truck Racing Championship 2018

 

 

 

 

Turín, 23. mája 2018

 

 

Po minuloročnom druhom mieste v konečnom poradí majstrovstiev European Truck Racing Championship 2017 pod záštitou FIA sú ťahače Bullen of IVECO Magirus pripravené súťažiť na tohtoročných majstrovstvách: prvé kolo sa bude konať v sobotu 26. a v nedeľu 27. mája na talianskom okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli.

 

Značka IVECO sa opäť zúčastní majstrovstiev European Truck Racing Championship 2018 pod záštitou FIA na pozícii technického sponzora tímu Bullen of IVECO Magirus v rámci spolupráce tímov Hahn Racing a Schwabentruck. Schwabentruck reprezentuje značku už deväť rokov a Team Hahn – šampión ročníka 2016, bude už druhý rok súťažiť na palube pretekárskeho ťahača Stralis.

 

Značka podporí tím s 5,3-tonovým pretekárskym ťahačom Stralis 440 E 56 XP-R s motorom IVECO Cursor 13, ktorý dosahuje pôsobivý výkon 1 180 koní a krútiaci moment viac ako 5 000 Nm. Vozidlá sú špeciálne skonštruované a vybavené tak, aby dosahovali rýchlosť 160 km/hod., čo je maximálna rýchlosť povolená športovými predpismi. Sú výsledkom rozsiahlych modernizácií, ktoré vykonali tímy počas zimných mesiacov.

V tomto roku sa medzi sponzorov tímu zaradil taliansky výrobca nakladacích žeriavov Fassi Gru, ktorý je lídrom na trhu medzi talianskymi výrobcami a ktorý vyváža, distribuuje a poskytuje podporu pre širokú ponuku žeriavov na celom svete.

 

Tridsaťročná nemecká vodička Steffi Halm zažije debut s ťahačmi IVECO č. 44 na pozícii nového lídra tímu Schwabentruck. Je jedinou ženou medzi pretekármi a za volantom už dosiahla viacero víťazstiev. Jej ambíciou je so svojím ťahačom Stralis dominovať majstrovstvám. Nemecký vodič Gerd Körber (č. 27), trojnásobný víťaz majstrovstiev European Truck Racing Championship (1996, 2001 a 2003), bude pretekať na ťahači Stralis v tíme pod vedením Steffi.

Team Hahn bude reprezentovať Jochen Hahn (č. 2), ktorý si v roku 2017 vybojoval druhé miesto na stupni víťazov – svoje prvé umiestnenie s ťahačom IVECO Stralis.

 

Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, sa vyjadril: „Nesmierne sa tešíme na začiatok novej sezóny, ktorá sa začína na okruhu v Misane. Je to príležitosť predviesť sa našim zákazníkom, vodičom a fanúšikom. V tomto roku sa vraciame do súťaže s Gerdom a Jochenom, ktorí sú držiteľmi titulov európskych majstrov. Skutočnou novinkou je však Steffi Halm za volantom ťahača IVECO pod číslom 44. V čase, keď je ťažké nájsť vodičov a mechanikov, povzbudzuje Steffi ženy k tomu, aby prišli pracovať do nášho odvetvia. Sme si vedomí toho, že máme veľmi konkurencieschopný a spoľahlivý ťahač a naším snom je byť svedom toho, ako sa Steffi stane prvou víťazkou na európskych majstrovstvách: Vitaj medzi nami, Steffi! A želáme ti veľa úspechov!“

 

IVECO vyrazí na každý z ôsmych okruhov majstrovstiev a posilní prítomnosť značky v paddockoch predstavením vozidiel, predajňami pre fanúšikov a pohostením. Značka bude svojim fanúšikom počas majstrovstiev pravidelne prinášať najnovšie informácie a fotografie z európskych okruhov. 

 

IVECO na tratiach majstrovstiev European Truck Racing Championship 2018

 

 

 

 

European Truck Racing Championship 2018 

 

 

8. Kolo 6. – 7. októbra Jarama Španielsko

Kolo

Dátum

Okruh

Krajina

1. Kolo 26. – 27. mája Misano    Taliansko
2. Kolo 16. – 17. júna Hungaroring Maďarsko
3. Kolo 29. júna – 1. júla Nürburgring Nemecko
4. Kolo 14. – 15. júla Slovakiaring Slovensko
5. Kolo 1. – 2. septembra Most Česká republika
6. Kolo 15. – 16. septembra Zolder Belgicko
7. Kolo 29. – 30. septembra Le Mans Francúzsko

 


 

 

 

Dátum:   31.5.2018zoznam firemných noviniek