| Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalAbarthIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Novinky

IVECO podporuje legendárny tím Abarth Scorpion


IVECO Abarth

 

 

IVECO vyrobí 124 modelov špeciálnej limitovanej edície nového Stralisa XP, Šampióna v oblasti znižovania nákladov a emisií. Vozidlá budú odeté do bielej farby s červenými a sivými úpravami v tradičnom štýle tímu Scorpion.

 

 

 

 

 

IVECO Abarth

 

 

Nový "Emotional Truck" Stralis XP Abarth, mimoriadna pocta spolupráci spoločnosti IVECO a tímu Scorpion, bude umiestnený v centre diania na každom okruhu Európskeho pohára ťahačov FIA 2017.

 

 

 

 

IVECO Abarth

 

 

Od júna 2017 a počas nasledujúcich troch rokov bude spoločnosť IVECO oficiálnym dodávateľom ťažkých logistických vozidiel pre pretekársku divíziu značky Abarth a tímu dodá dve nákladné vozidlá - Stralis XP a Eurocargo. Prvé bude určené pre preteky Abarth Selenia Trophy, ktoré prebiehajú na pretekárskej dráhe, a druhé pre preteky Abarth 124 Rally Selenia, kde bude súčasťou sprievodnej flotily tímu Abarth.


Spoločnosť IVECO touto prestížnou spoluprácou oslavuje legendárnu automobilovú značku, ktorá lepšie ako ktorákoľvek iná značka prezentuje súťaživého ducha pretekárskych okruhov a ciest pretekov rely a stavia na hodnotách športového správania a výkonov, ktoré sú hlboko zakorenené v tíme Scorpion. Korene tejto spolupráce siahajú až do ďalekej minulosti - už od začiatku 80. rokov podporovala spoločnosť IVECO tím Scorpion na mnohých svetových súťažiach a prispela k historickému úspechu tejto značky.


Na počesť spolupráce medzi týmito dvoma značkami sa spoločnosť IVECO zaviazala vyrobiť verziu nového Stralisa XP, šampióna v oblasti znižovania nákladov a emisií, v špeciálnej limitovanej edícii v počte 124 modelov. Vozidlá budú odeté do bielej farby s červenými a sivými úpravami v tradičnom štýle tímu. Týchto 124 modelov je oslavou slávneho automobilu Abarth 124 Spider s legendárnym postavením na cestách a kľukatých tratiach pretekov rely. Číslo "nula" v rámci tejto limitovanej edície - t. j. prvé vozidlo zo série, ktoré zíde z výrobnej linky, bude Abarth používať na logistickú podporu počas pretekov.Táto séria s limitovanou edíciou čerpá inšpiráciu aj z nového Stralis XP Abarth "Emotional Truck" - jedinečného vozidla a jediného modelu, ktorý bol kedy vyrobený, a zároveň predstavuje mimoriadnu poctu spolupráci spoločnosti IVECO a tímu Scorpion. Farby vozidla navrhlo a vytvorilo dizajnérske centrum spoločnosti Abarth. Osobitný dôraz bol kladený prispôsobeniu vozidla farbám a grafickému vzhľadu značky.

 

 

 

 

IVECO Abarth

 

 

Interiér vozidiel v skutočnom štýle značky Abarth evokuje interiér automobilu Abarth 124 s koženým čalúnením sedadiel, koženým volantom a obložením dverí.


Vozidlo bude hviezdou prehliadky na každom z okruhov Európskeho pohára ťahačov FIA 2017 a bude vystavené v paddocku spoločnosti IVECO.Model "Emotional Truck" je oslavou špičkových úrovní výkonov, ktoré sa podarilo dosiahnuť s novým Stralisom XP, najspoľahlivejším a najhospodárnejším vozidlom na dnešnom trhu, ktoré bolo skonštruované s cieľom dosiahnuť maximálnu spoľahlivosť a znížiť emisie CO2 a celkové náklady na vlastníctvo. Nový a vylepšený pohon, nová špičková prevodovka, úplne prepracovaný motor a obľúbená a osvedčená technológia HI-SCR budú doplnené o najnovšiu generáciu prediktívnych funkcií na báze GPS a mnohé nové funkcie na dosahovanie úspory paliva až 11,2 % (podľa nedávnych skúšok, ktoré vykonalo európske technické certifikačné centrom TÜV). Mimoriadna výkonnosť z hľadiska celkových nákladov na vlastníctvo a zníženia emisií CO2 robia z nového Stralisa XP skutočného majstra v oblasti znižovania nákladov a emisií.

 

 

 

IVECO Abarth

 

 

Dátum:   16.4.2018zoznam noviniek