Nissan Micra vo svete úžitkového umenia | Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Novinky

Nissan Micra vo svete úžitkového umenia


Nissan Micra vo svete úžitkového umenia.

 

 

Pohovka inšpirovaná novým Nissanom Micra.

 


Expresívny, výrazný design nového Nissanu Micra a jeho karosérie s ostrými hranami sa stali inšpiráciou pre známeho českého dizajnéra Martina Žampacha. Charakteristické rysy karosérie modelu využil pre návrh krásnej, originálnej a dizajnovej pohovky.

 

Nadviazanie spolupráce medzi automobilkou Nissan a Martinom Žampachom nebolo náhodné. Tento výnimočný umelec je známy pre svoj jedinečný štýl a vytvoril celú radu oceňovaných projektov.

 

 

Nissan Micra vo svete úžitkového umenia

 

 

„Mal som prakticky neobmedzenú slobodu. Jedinou úlohou, ktorú Nissan zadal, bolo vytvorenie úžitkového predmetu inšpirovaného novým Nissanom Micra,” povedal Martin Žampach. „Môj nápad spočíval vo vytvorení objektu zloženého z ohýbaných trubiek, ktoré dohromady vytvárajú optickú ilúziu. V pravom uhle sa pohovka podobá tvaru karosérie nového Nissanu Micra,” dodal Martin.


Dizajnér chcel vytvoriť objekt, ktorý bude dizajnovo zaujímavý, ale zároveň funkčný. Hlavnou inšpiráciou bola veľmi expresívna bočná línia automobilu, ktorá sa tiahne pozdĺž celej karosérie.


Vonkajší dizajn, ktorý sa stal inšpiráciou pre známeho českého dizajnéra, nie je jedinou výsadou nového Nissanu Micra. Luxusný a štýlový dizajn sa taktiež týka interiéru. Kvalitná kabína vozidla sa totiž už v základnej výbave pýši dvojfarebným prevedením a materiálmi mäkkými na dotyk. Celkom nový Nissan Micra má taktiež vynikajúce jazdné vlastnosti a umožňuje zákazníkom vyjadriť svoju vlastnú osobnosť pomocou širokej škály personalizácie. Fanúšikov hudby najviac upúta audio systém BOSE Personal. Automobil je ako jediný v segmente hatchbackov triedy B vybavený modernými reproduktormi, ktoré sú zabudované do hlavovej opierky vodiča. Vďaka nim je vodič doslova obklopený zvukom.

 


Nissan Micra vo svete úžitkového umenia

 

 

 

Dátum:   20.6.2017zoznam noviniek