Najväčšia automobilová aliancia sveta podpisuje zmluvu o partnerstve so spoločnosťou Google. | Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalAbarthIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Novinky

Najväčšia automobilová aliancia sveta podpisuje zmluvu o partnerstve so spoločnosťou Google.


Nissan Google

 

 

 

Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi a spoločnosť Google spolupracujú na vývoji informačného a zábavného systému ďalšej generácie

 

 

 

Najväčšia automobilová aliancia sveta podpisuje globálnu viacročnú zmluvu o partnerstve so spoločnosťou Google. Cieľom tohto spojenia je vybaviť vozidlá Renault, Nissan a Mitsubishi inteligentným informačným a zábavným systémom. Aliancia využije svetovo najobľúbenejší operačný systém Android a ponúkne zákazníkom novú škálu služieb vrátane Máp Google, Asistenta Google a obchodu Google Play.

Tieto služby budú prepojené s aliančnou inteligentnou cloudovou platformou na vzdialenú aktualizáciu softvéru a s diagnostikou vozidla.

 

 

 

Nissan Google

 

 

 

Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi a spoločnosť Google dnes oznámili uzatvorenie technologicky zameraného partnerstva, ktorého cieľom je integrovať do vozidiel najväčšej svetovej automobilovej aliancie operačný systém Android. Rad modelov niekoľkých značiek by tak mal k dispozícii inteligentný informačný a zábavný systém a aplikácie zamerané priamo na zákazníkov. Implementácia by sa mala začať v roku 2021.

Android je najobľúbenejší operačný systém na svete. Vozidlá značiek aliancie budú mať vďaka uzatvorenému technologickému partnerstvu k dispozícii nielen podrobnú navigáciu od služby Mapy Google, ale zákazníci si tiež budú môcť vyberať z rozsiahleho systému automobilových aplikácií ponúkaných obchodom Google Play. Integrovaná aplikácia Asistent Google im tiež umožní prijímať hovory a textové správy, ovládať médiá, hľadať informácie a ovládať funkcie vozidla hlasom.

Aliancia, ktorej členské spoločnosti vlani predali 10,6 milióna vozidiel na 200 trhoch, prepojí aplikácie a služby spoločnosti Google s informačnými a zábavnými systémami a cloudovou platformou. Cieľom je ešte viac spríjemniť zákazníkom využívanie vozidiel značiek Renault, Nissan a Mitsubishi Motors. Platforma systému Android bude pre sortiment vozidiel aliancie spoločná, ale každá zo značiek ju bude môcť rozšíriť o svoje jedinečné používateľské rozhranie a špecifické prvky.

Spolupráca na informačnom a zábavnom systéme je súčasťou strednodobej stratégie aliancie vybaviť do roku 2022 viac vozidiel možnosťami konektivity a cloudovými službami. Oznámenie prichádza v deň prvého výročia stanovenia strednodobého plánu, čo symbolizuje dôraz aliancie na nové technológie. Súčasťou stratégie aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi je tiež do konca roka 2022 zvýšiť predaj na viac než 14 miliónov vozidiel ročne.

Stratégia tiež počíta so spustením predaja 12 nových elektrických modelov s nulovými emisiami, uvádzaním nových technológií autonómneho riadenia a tiež s pokračujúcim nástupom platformy Alliance Intelligent Cloud.


 

 

Nissan Google

 

 

 

Platforma Alliance Intelligent Cloud zaistí informačným a zábavným systémom novej generácie bezpečnú konektivitu – poskytne totiž platformu na integráciu správy údajov, pre informačné a zábavné systémy a na zaistenie online aktualizácií a vzdialenej diagnostiky aliančných modelov vozidiel.

Vďaka kombinácii tých najnovších technológií aliancie i spoločnosti Google budú vozidlá značiek aliancie vybavené jednými z najinteligentnejších informačných a zábavných systémov na trhu.

Vodiči i pasažieri budú môcť využiť technológie spoločností Google a Android na prístup do prostredia, v ktorom existujú tisíce aplikácií a neustále pribúdajú mnohé ďalšie. Táto integrácia v kombinácii s obsiahlymi znalosťami a živou a inovatívnou komunitou vývojárov umožní posádke vozidla jednoduchý prístup k obľúbeným aplikáciám. Systém bude kompatibilný i so zariadeniami, ktoré využívajú iné operačné systémy, ako napríklad Apple iOS.

Hadi Zablit, senior viceprezident obchodného rozvoja v aliancii Renault-Nissan-Mitsubishi, uviedol: „Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Google ponúkame vlastníkom našich vozidiel zážitky, ktoré inak poznajú z prostredia mimo vozidiel, prípadne – v obmedzenej miere – z vozidiel, ktoré podporujú pripojenie zariadenia so systémom Android. Do vozidiel okrem aplikácií a služieb Google, na ktoré sú už mnohí zo zákazníkov zvyknutí (vrátane Máp Google, Asistenta Google a obchodu Google Play), pridáme ešte výkonné, pripojené a hladko fungujúce interné/externé prostredie.“

Kal Mos, globálny viceprezident pre pripojenie vozidiel v aliancii Renault-Nissan-Mitsubishi, k tomu dodal: „Integráciou platformy Android do našich informačných a zábavných systémov posúvame vozidlá aliancie na novú úroveň inteligencie. Služba Asistent Google, ktorá využíva špičkovú umelú inteligenciu Google, sa v budúcnosti môže stať hlavným prostriedkom bezdotykovej komunikácie medzi zákazníkmi a ich vozidlami. Vďaka aliančným informačným a zábavným systémom s integrovanými službami Mapy Google a Asistent Google budú mať zákazníci k dispozícii jedny z najpokročilejších technológií využívajúcich umelú inteligenciu. Vo vozidle bude navyše prístup do obchodu Google Play, takže zákazníci budú môcť využívať otvorené a bezpečné prostredie aplikácií Android navrhnutých priamo pre vozidlá.“

Hiroshi Lockheimer, senior viceprezident pre platformy a prostredie v spoločnosti Google, povedal: „Pokiaľ ide o poskytovanie inteligentných, bezpečných a hladko fungujúcich technológií pre vozidlá vrátane známych, aktualizovateľných a pripojených aplikácií, zastávajú spoločnosti Google a Renault-Nissan-Mitsubishi spoločnú víziu. Z partnerstva s alianciou Renault-Nissan-Mitsubishi sme nadšení – prostredníctvom obchodu Google Play a systému Android môžeme ponúknuť Mapy Google, Asistenta Google i iné obľúbené aplikácie vodičom a pasažierom po celom svete.“


 

 

Nissan Google

 

 

 

ALIANCIA RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI:

Spoločnosti Groupe Renault, Nissan Motor a Mitsubishi Motors predstavujú najväčšiu automobilovú alianciu na svete. Ide o najdlhšie trvajúce a najproduktívnejšie globálne partnerstvo v automobilovom priemysle. Členovia aliancie v roku 2017 predali spolu celkovo 10,6 milióna vozidiel cca v 200 krajinách. Členské spoločnosti sa sústredia na spoluprácu a maximalizáciu synergií, aby posilnili konkurencieschopnosť. Tiež sa venujú strategickej spolupráci s ďalšími automobilovými skupinami vrátane nemeckej spoločnosti Daimler a čínskej spoločnosti Dongfeng. Táto strategická aliancia je lídrom v oblasti vozidiel s nulovými emisiami, vyvíja svoje najnovšie pokročilé technológie a plánuje ponúkať autonómnu jazdu a prvky na prepojenie a služby v širokom rade cenovo dostupných vozidiel.

 

www.alliance-2022.com

 

 

 

Dátum:   27.9.2018zoznam noviniek