NissanGT-RFiatFiat ProfessionalAbarthIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Novinky

Nová Daily dodávka, ktorá zmení perspektívu vášho podnikania


 

Nové Daily stanovuje nové štandardy v oblasti komfortu na palube a zážitkov z jazdy a robí dôležité pokroky smerom k autonómnej jazde a zdokonaleným bezpečnostným funkciám.

Nové Daily je prvým vozidlom vo svojom segmente, ktoré spĺňa požiadavky emisných noriem Euro 6D/Temp a prináša udržateľnosť spolu s vyšším výkonom a nižšou spotrebou paliva pre zvýšenú rentabilitu pre zákazníkov


 

 

3 hlavné fakty o IVECO DAILY

 

 

 

Nekonečné možnosti

nech už je vaše poslanie akékoľvek, nájdete tu perfektnú dennú dodávku pre vaše podnikanie s najširšou ponukou v odboru. Prispôsobte si svoju Daily z doslova nekonečnej dostupnosti riešení karosérií a vyberte si verziu, ktorá spĺňa vaše požiadavky na dopravu: panelová dodávka, dodávka okien. 

 

DODÁVKA POLO-PRESKLENNÁ DODÁVKA PRESKLENNÁ DODÁVKA
Iveco Daily  Iveco Daily  Iveco Daily 
 3.3 - 7 t  3.3 - 5.2 t  4.5 - 6.5 t

 

 

 

Objem nákladného priestoru

Široká ponuka rázvorov, výšok striech a zadných previsov umožňuje širokú škálu objemov nákladu. V skutočnosti je Daily jedinou dodávkou, ktorá ponúka objemy nákladného priestoru od 7,3 m3 až po jedinečných 19,6 m3. Iveco Daily
  VYSOKÁ STRECHA (H3)   STREDNÁ STRECHA (H2) NÍZKA STRECHA (HI)  
  13.4 - 19.6 m3   10.8 - 17.5 m3 7.3 - 9 m3  

  

 

 

Vyberte motor

 

 

 Motor F1A s objemom 2,3 litra Euro 6D ľahká prevádzka

 

  Názov   120 140   160  
  Výkon (k)   116 (86 kW) 136 (101 kW)   156 (116 kW)  
  Krútiaci moment (Nm)   320 350   380*  
  Turbo   e-VGT        
  Prevodovka   HI-MATIC / MANUÁLNA                                                  

 

Dostupné pre ľahkú aj ťažkú prevádzku s výkonom od 116 do 156 k.
*
 350 Nm s manuálnou prevodovkou e-VGT: elektronicky riadená turbína s variabilnou geometriou 

 

 

 

 Motor F1A s objemom 2,3 litra s motorom F1A 2,3 l ťažká prevádzka 

 

  Názov   140 160  
  Výkon (k)   136 (101 kW) 156 (116 kW)  
  Krútiaci moment (Nm)   350 380  
  Turbo   e-VGT*    
  Prevodovka   HI-MATIC / MANUÁLNA                         

 

* e-VGT: elektronicky riadená turbína s variabilnou geometriou 

 

 

 

 Motor F1C s objemom 3,0 litra s motorom F1C 3,0 l Ťažká prevádzka 

 

  Názov   160 180   210  
  Výkon (k)   160* (119 kW) 180 (134 kW)   210 (156 kW)  
  Krútiaci moment (Nm)   380 430   470  
  Turbo   VGT** VGT   e-VGT***  
  Prevodovka   MANUÁLNA               HI-MATIC /MANUÁLNA                          HI-MATIC             

 

Ponúka sa v 3 rôznych výkonových stupňoch so zvýšeným výkonom od 160k do 210 k.

* Len verzia podvozku kabíny 
** VGT: Riadená turbína s variabilnou geometriou
***  e-VGT: Elektronicky riadená turbína s variabilnou geometriou 

 

 

 

 Motor F1C s objemom 3,0 litra s motorom F1C 3,0 l ťažká prevádzka CNG* 

 

  Názov   NP    
  Výkon (k)   136 NP (101 kW)    
  Krútiaci moment (Nm)   350    
  Turbo   WG**    
  Prevodovka   HI-MATIC / MANUÁLNA                         

 

* Stlačený zemný plyn
** WG: WASTE GATE - obtokový ventil


 

 

 

 

Technológie k službám vodičovi s asistovanou jazdou a zvýšenou bezpečnosťou 

 

Nové Daily prináša ucelenú ponuku vyspelých asistenčných systémov pre vodiča, ktoré vodičovi umožňujú sústrediť sa na prácu so zvýšeným stupňom multitaskingu a zvyšujú bezpečnosť jazdy.

 

 

 

Rozšírený systém núdzového brzdenia a City Brake PRO pomáhajú predchádzať zrážkam pri jazde rýchlosťou do 50 km/hod. a zmierňujú náraz pri vyšších rýchlostiach. Systém autonómne vyhodnocuje riziko čelnej zrážky a začne brzdiť, ak vodič nezakročí.

 

 

 

 


V Novom Daily je použitá aj technológia na zníženie úrovne stresu vodiča. Pri mestských výjazdoch, kedy zákazníci často jazdia v hustej premávke, funkcia Queue Assist znamená pre vodiča veľký rozdiel v tom zmysle, že eliminuje záťaž spojenú s častým zastavovaním a rozbiehaním sa – umožňuje Novému Daily sledovať vozidlo vpredu v pomaly sa pohybujúcich kolónach, a to až do zastavenia.

 

 

 

 

Adaptívny tempomat v spojení s funkciou Queue Assist navyše udržiava nastavenú rýchlosť a bezpečnú vzdialenosť od vozidla vpredu. ProActive Lane Keeping Assist s aktívnym zatáčaním zabraňuje neúmyselnému vybočeniu vozidla z jazdného pruhu.

 

 

 

 

 

Nové Daily znižuje únavu a zvyšuje produktivitu s elektrickou parkovacou brzdou, ktorá sa automaticky aktivuje pri zaparkovaní a deaktivuje, keď je vodič pripravený vyraziť. Funkcia má aj ďalšiu výhodu v tom, že odstránením páky ručnej brzdy sa uvoľnil extra priestor pre vodiča pri premiestňovaní sa v kabíne.

 

 

 

Nové LED svetlá majú oveľa ostrejší lúč, ktorý siaha ďalej a zlepšuje viditeľnosť a vnímanie prekážok až o 15 %, čím sa ešte viac zvyšuje bezpečnosť v zhoršených svetelných podmienkach.

 

 

Iveco Daily

 

 

 

Režim City zvyšuje silu posilňovača riadenia, čím znižuje až o 70 % úsilie, ktoré vodič musí vynaložiť pri otáčaní volantom, pre jednoduché manévrovanie v uliciach miest.

 

Nové Daily pomáha vodičovi v náročných jazdných podmienkach s funkciami, ako je napríklad systém Hill Descent Control, ktorý uľahčuje jazdu a zvyšuje bezpečnosť pri schádzaní dlhých strmých svahov, a systém Traction Plus, ktorý pomáha zachovať dobrú priľnavosť na klzkých povrchoch, napríklad piesku, bahne alebo snehu. Nové Daily je prvým vozidlom vo svojej triede, ktoré ponúka tieto dve funkcie na modeloch s pohonom zadných kolies.

 

Inovatívna služba pomoci na diaľku umožňuje vykonať zmeny v údajových súboroch a diagnostické relácie a dokonca aj nahrať softvérové programy „vzduchom“ na diaľku, a tak eliminovať návštevy servisu. Výsledkom sú významné prínosy z hľadiska pohotovostného času vozidla a podnikania zákazníka.

 

Funkcie konektivity Nového Daily spájajú vozidlo priamo s riadiacou miestnosťou spoločnosti IVECO a zabezpečujú prenos údajov v reálnom čase. Odborníkom v spoločnosti IVECO tieto údaje umožňujú maximalizovať pohotovostný čas vozidla cez proaktívne diagnostikovanie a podnikanie preventívnych krokov, efektívne plánovanie údržby a servisných zákrokov s cieľom optimalizovať počet návštev servisu, a minimalizovanie prestojov.

 

Portál MyDaily, ktorý je prístupný aj z aplikácie MyDaily, umožňuje majiteľom vozidiel sledovať svoje Daily zo stolného počítača alebo na cestách z mobilného zariadenia. Majitelia môžu analyzovať výkonnosť a spotrebu paliva, a tiež aj štýl jazdy vodiča. Daily posiela pravidelné inteligentné správy o kľúčových parametroch vozidla spolu s odporúčaniami o tom, ako zlepšiť štýl jazdy s cieľom šetriť palivom. Portál umožňuje zákazníkom aj plánovať servisné zásahy s cieľom maximalizovať účinnosť Nového Daily.

 

 

MyDaily 

 

 

 

 

 

 

Úspora paliva pri mestských výjazdoch až 10 % a zníženie nákladov na údržbu až o 10 %

Nové Daily vyniká dobrou spotrebou paliva, ktorá sa dosahuje vďaka mnohým funkciám počnúc systémom Štart/Stop, ktorý je odteraz ponúkaný v rámci štandardnej výbavy všetkých modelov s 2,3-litrovým motorom F1A vrátane modelu Daily Hi-Matic. Nové elektronicky riadené turbodúchadlo s variabilnou geometriou lopatiek je nielen citlivejšie v prechodných podmienkach, ale zároveň aj efektívnejšie. Exkluzívne pneumatiky triedy A s mimoriadne nízkym valivým odporom, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre Daily, a nový 220 A (12 V) alternátor dodatočne prispievajú k zlepšeniu palivovej účinnosť vozidla.

Tieto funkcie spolu s technickými vylepšeniami predstavenými v Novom Daily prinášajú úsporu paliva až 10 %. Nové Daily ponúka aj nový systém monitorovania tlaku v pneumatikách v reálnom čase, ktorý pomáha zachovať optimálnu úroveň tlaku pre zvýšenú palivovú účinnosť a bezpečnosť.

 

Zobraziť konfigurátor

Dátum:   17.7.2019zoznam noviniek