Nový Stralis X-WAY | Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalAbarthIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Novinky

Nový Stralis X-WAY


Úplne nový rad vozidiel pre stavebnú logistiku a mestské služby, v ktorom sa spájajú preslávený podvozok Trakker, terénne schopnosti s najlepším užitočným zaťažením vo svojej triede, maximálna výkonnosť na cestách a palivová účinnosť.

 

Nový Stralis X-WAY

 

 

Stralis X-WAY je úplne nový rad vozidiel značky IVECO. Bol špeciálne navrhnutý pre výjazdy spojené s dopravnou a stavebnou logistikou. Tieto VOZIDLÁ SÚ IDEÁLNE pre použitie na cestách, ktoré si zároveň vyžaduje aj istú mobilitu v teréne.

Stralis X-WAY ponúka vynikajúce celkové náklady na vlastníctvo a najlepšie technológie značky IVECO na zvyšovanie palivovej účinnosti a zlepšenie jazdy na cestách vrátane patentovanej technológie Hi-SCR, ktorá sa zaobíde bez regenerácie pri parkovaní.

Stralis X-WAY otvára nové možnosti s mimoriadne nízkou pohotovostnou hmotnosťou vo verzii Super Loader. Podľa skúšok UTAC váži iba 8 845 kg, vďaka čomu ponúka najvyššie užitočné zaťaženie v segmente. Dokáže odviezť o 355 kg ťažší náklad ako najlepšie vozidlo s certifikáciou UTAC, vďaka čomu prináša finančnú výhodu vo výške až 23 500 eur ročne.

 

 

Nový Stralis X-WAY

 

 

Neprekonateľná modularita a dizajn orientovaný na výjazdy prinášajú rozsiahlu ponuku vozidiel a zákazníkom umožňujú prispôsobiť si vozidlo konkrétnym potrebám bez akýchkoľvek kompromisov.

Stralis X-WAY NP so špičkovou technológiou pohonu na zemný plyn od spoločnosti IVECO prináša dodatočnú environmentálnu výhodu v spojení s užitočným zaťažením a výkonnosťou modelového radu – výhodu pri stavebnej logistike v centrách miest s obmedzením vjazdu pre vozidlá so vznetovým motorom a na staveniskách s nonstop výstavbou a obmedzením hluku.

 

 

Nový Stralis X-WAY

 

 

Značka IVECO uviedla na trh Stralis X-WAY, úplne nový rad vozidiel špeciálne skonštruovaný pre výjazdy spojené so stavebnou logistikou a výjazdy v mestách. Spájajú sa v ňom najlepšia palivová účinnosť a bezpečnostné technológie značky IVECO s preslávenou terénnou robustnosťou najodolnejších vozidiel, čo zabezpečuje vysokú produktivitu pri vynikajúcich celkových nákladoch na vlastníctvo.

Stralis X-WAY dvíha latku v oblasti výjazdov súvisiacich so stavebnou logistikou a mestskými službami s najvyšším užitočným zaťažením v tomto segmente: verzia Super Loader na podvozku 8×4 vyvinutom pre miešačky váži menej ako 8 845 kg a posúva užitočné zaťaženie pre zákazníka do nových výšin.

Nová ponuka posúva modulárny prístup do extrémov a ponúka možnosť výberu zo zostáv, ktoré sú presne prispôsobené konkrétnym požiadavkám každého výjazdu bez akýchkoľvek kompromisov. Ide o kľúčový faktor vo vysoko špecializovanom sektore, kde je transformácia skôr pravidlom ako výnimkou a kde sa požiadavky líšia v závislosti od konkrétnej krajiny: Stralis X-WAY s extrémnou flexibilitou prináša dokonalú odpoveď na širokú škálu veľmi odlišných výjazdov – od ľahkého vyklápača až po miešačku.

Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, uviedol: „Stralis X-WAY je dokonalé nákladné vozidlo pre zákazníkov, ktorí podnikajú v odvetví stavebnej logistiky a mestských služieb. Vozidlo vyniká na trhu, pretože je navrhnuté špeciálne pre tento sektor – s neprekonateľnou modularitou, ktorá umožňuje presne prispôsobiť vozidlo výjazdom každého zákazníka bez akýchkoľvek kompromisov. Výnimočné užitočné zaťaženie verzie Super Loader je dôkazom schopnosti tohto vozidla plniť špecifické požiadavky každého druhu použitia. Maximálna flexibilita je sprevádzaná vynikajúcimi celkovými nákladmi na vlastníctvo, za ktorými stoja špičkové technológie, ktoré sme predstavili pri našom šampiónovi v oblasti znižovania nákladov a emisií – pri modeli STRALIS XP, a ocenená výbava, ako je náš systém Hi-Traction pre jazdu v teréne.“

NAJLEPŠIE UŽITOČNÉ ZAŤAŽENIE V ODVETVÍ: NAMERANÁ POHOTOVOSTNÁ HMOTNOSŤ  8 845 KG

 

 

Nový Stralis X-WAY

 

 

Pri výjazdoch, kde je hmotnosť dôležitým faktorom (napríklad pri miešačkách) a rentabilita zákazníka závisí od užitočného zaťaženia, ktoré dokáže nákladné vozidlo odviezť, je rozhodujúca pohotovostná hmotnosť. Stralis X-WAY zvyšuje latku s verziou Super Loader vytvorenou špeciálne pre miešačky, ktorá poskytuje najlepšie užitočné zaťaženie v odvetví.  Nezávislý certifikačný orgán UTAC testoval toto vozidlo na podvozku 8×4 v prevádzkových podmienkach so špičkovými 9-litrovými motormi s výkonom 400 konských síl a nameral pohotovostnú hmotnosť 8 845 kg.

Najlepšia pohotovostná hmotnosť v tejto triede bola dosiahnutá vďaka konštruktérskym rozhodnutiam – napríklad pretvorením mechanického zavesenia zadnej nápravy, architektúrou podvozka a optimalizáciou priečnikov, motorom IVECO Cursor 9 s výkonom 400 konských síl, novými prednými jednolistovými a zadnými dvojlistovými pružinami, pohonom prídavných agregátov s krútiacim momentom 800 Nm bez spojky a voliteľnými hliníkovými ráfikmi a zásobníkmi vzduchu. Výsledkom je robustné vozidlo, na ktoré sa môžu naši zákazníci spoľahnúť pri jazde na stavenisku. Vozidlo, ktoré má najvyššie užitočné zaťaženie v segmente stavebnej logistiky a mestských služieb a ktoré ponúka vynikajúcu palivovú účinnosť, bezpečnosť a pohodlie na cestách.

VYNIKAJÚCE CELKOVÉ NÁKLADY NA VLASTNÍCTVO: NAJMODERNEJŠIE TECHNOLÓGIE ZNAČKY IVECO PRE LEPŠIU ÚČINNOSŤ A VÝKONNOSŤ

Vo vozidle Stralis X-WAY sa spája najmodernejšia výbava značky IVECO pre výjazdy na cestách a osvedčené technológie na znižovanie spotreby paliva, ktoré znižujú spotrebu paliva až o 11,2 % pri modeli Stralis XP (túto hodnotu potvrdil inštitút TÜV SÜD – vedúca organizácia poskytujúca technické služby). Nanovo skonštruované hnacie ústrojenstvo posúva výkonnosť a palivovú účinnosť na novú úroveň. Patentovaný systém na dodatočnú úpravu výfukových plynov Hi-SCR prináša 97 % zníženie produkcie NOx, čo je najvyššia hodnota na trhu, a nevyžaduje si regeneráciu pri parkovaní, čím sa znižujú náklady na údržbu a maximalizuje sa doba využitia vozidla na cestách. Automatizované prevodové ústrojenstvo Hi-Tronix je najlepšie vo svojej triede a ponúka sa v 12- a 16-rýchlostnej verzii. Architektúra elektrického a elektronického systému HI-MUX stojí za funkciami na úsporu paliva a zvýšenie bezpečnosti. Patrí sem najmodernejší systém HI-CRUISE, v ktorom sa spájajú funkcie podpory vodiča, ako je Eco-Roll, prediktívne radenie rýchlostných stupňov alebo prediktívny tempomat. Súčasťou balíka sú aj inteligentné pomocné zariadenia, ktoré minimalizujú spotrebu paliva v každej situácii. Ďalšie vybavenie ako napríklad kotúčové brzdy dodatočne prispieva k znižovaniu celkových nákladov na vlastníctvo.

VOZIDLO ZAMERANÉ NA VÝJAZDY:  RÔZNE KONFIGURÁCIE A MODULÁRNY PRÍSTUP PRINÁŠAJÚ MAXIMÁLNU FLEXIBILITU

 

 

Nový Stralis X-WAY

 

 

Široká ponuka dvoj- a štvornápravových modelov s trojnápravou vo verzii 8×4; ťahač s návesom a pevné nákladné vozidlo, široká paleta motorizácie, prevodovka a pohony prídavných agregátov Multipower vrátane nového sendvičového pohonu prídavných agregátov s krútiacim momentom až 2 450 Nm, tri motory (Cursor 9, Cursor 11, ktorý je novinkou pri verziách 6×4 a 8×4 a Cursor 13) a tri prevodové ústrojenstvá (manuálna prevodovka, automatická prevodovka Allison a 12- alebo 16-rýchlostná automatizovaná prevodovka ZF Hi-Tronix) ponúkajú širokú škálu možností.

Stralis X-WAY sa ponúka v troch konfiguráciách podľa potrieb každého zákazníka – v závislosti od rozsahu jazdy v teréne: On set up (konfigurácia na cesty) má všetky cestné vlastnosti modelu Stralis, ktorými sú najlepší výhľad a prístup do kabíny – odteraz aj na viacnápravových verziách, Off set up (konfigurácia do terénu) dosahuje vysoké parametre mobility, ktoré sú potrebné na úplné splnenie podmienok homologácie pre jazdu v teréne. On+ je stredná konfigurácia pre zákazníkov, ktorí vyžadujú najpriaznivejšiu kombináciu pre jazdu na cestách a v teréne.

ROBUSTNOSŤ A PRIĽNAVOSŤ KOLIES V NÁROČNOM TERÉNE: LEGENDÁRNY ROBUSTNÝ PODVOZOK A SYSTÉM HI-TRACTION

Vo vozidlách Stralis X-WAY sa spájajú moderné technológie pre jazdu na cestách s presláveným podvozkom terénnych vozidiel IVECO, ktorý sa stal porovnávacím meradlom robustnosti v odvetví.

 

 

Nový Stralis X-WAY

 

 

Hravo si poradí s terénnymi úsekmi výjazdu vďaka výbave, ako je nový hydrostatický pohon HI-TRACTION, ktorý zabezpečuje zvýšenú hydraulickú trakciu predných kolies v prípade potreby a zvyšuje stabilitu vozidla a bezpečnosť vodiča v náročnom teréne.

ŠPIČKOVÝ KOMFORT NAJLEPŠÍCH DIAĽKOVÝCH CESTNÝCH VOZIDIEL


Modulárny prístup vozidla Stralis X-WAY sa dotýka aj kabíny, vďaka čomu si môžu zákazníci vybrať taký model, ktorý najlepšie vyhovuje druhu výjazdov a času strávenému na cestách: krátku kabínu s nízkou strechou AD (Active Day), kabínu Sleeper Cab AT (Active Time) s nízkou alebo strednou strechou a maximálny komfort – kabínu Hi-Way Sleeper Cab, ktorá získala ocenenie Truck of the Year 2013 a je navrhnutá poskytovať vodičovi maximálny komfort pri diaľkových výjazdoch na cestách. Vodiči sa budú cítiť rovnako pohodlne a bezpečne na dlhších cestných úsekoch aj pri kratších jazdách v teréne pri vyzdvihovaní alebo doručovaní nákladu na stavenisko.

 

 

Nový Stralis X-WAY

 

 

PNEUMATIKY MICHELIN X® WORKS™ PONÚKAJÚ NÍZKY VALIVÝ ODPOR A TEDA DOKÁŽU ZVÝŠIŤ ÚSPORU PALIVA PRI DODÁVKACH NA STAVENISKÁCH

Nový Stralis X-WAY je dostupný s pneumatikami MICHELIN X® WORKS™ vyvinutými pre dodávky na staveniskách. Pneumatiky 315/80 R 22,5 a 13 R 22,5 pre riadené a hnané nápravy sú pneumatiky s nízkym valivým odporom (označenie ECE/R117 C pre valivý odpor). Pneumatiky MICHELIN X® WORKS™ umožňujú dopravcom znížiť spotrebu paliva v porovnaní s predchádzajúcou generáciou pneumatík MICHELIN X® WORKS™ XZY (označenie ECE/R117 D pre valivý odpor) bez zhoršenia iných výkonových parametrov, ako sú trvanlivosť, bezpečnosť a protektorovanie.

ÚPLNE NOVÉ PNEUMATIKY MICHELIN X® MULTI™ ENERGY™ PONÚKAJÚ NAJNIŽŠIU SPOTREBU PALIVA A EMISIE CO2 NA TRHU

Od prvého štvrťroku 2018 bude nový Stralis X-WAY dostupný s úplne novými pneumatikami MICHELIN X® MULTI™ ENERGY™, ktoré boli vyvinuté pre dopravcov vykonávajúcich rôzne výjazdy. Tieto nové pneumatiky ponúkajú najnižšiu spotrebu paliva a emisie CO2 na trhu bez zhoršenia iných výkonových parametrov, ako sú trvanlivosť, bezpečnosť, oprava drážok a protektorovanie. Pneumatiky MICHELIN X® MULTI™ ENERGY™ umožňujú dopravcom znížiť spotrebu paliva o 0,9 l / 100 km a emisie CO2 o 2,4 tony na každých 100 000 km v porovnaní s pneumatikami MICHELIN X MULTIWAY 3D.

 

 

Nový Stralis X-WAY

 

 

Dátum:   14.11.2017zoznam noviniek