| Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Novinky

Prvé oficiálne fotografie Nissan 370Z coupé


Otvára sa ďalšia, modernizovaná kapitola úspešného príbehu športového vozidla 370Z MR18.

 

Nový Nissan 370Z MR18 2018

 

 

Vďaka vylepšeniam získal klasický dizajn 370Z, 370Z Roadster a 370Z Nismo moderný vzhľad. Modernizácie zahŕňajú čierne kľučky na dverách a čierne priečelie zadného nárazníka 370Z. Tmavé tónované predné svetlomety – predtým dostupné iba pre model 370Z NISMO – sú teraz štandardnou výbavou 370Z a 370Z Roadster.

 

Kupé a roadster MR18 bude mať nové charakteristické 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin (neplatí pre rad NISMO) a k dispozícii je úžasná farba vonkajšej karosérie – červená metalíza.

 

Spoločnosť Nissan uzavrela partnerstvo s uznávanou značkou EXEDY® zameranou na výkon a spoločne integrovali novú vysoko výkonnú spojku do verzií vozidiel 370Z MR18 manuálnou prevodovkou. Podraďovanie bolo zdokonalené, aby sa znížila sila vodiča potrebná na zošliapnutie spojky. Výsledkom je ešte vyššia úroveň presnosti radenia a komfortu.

 

Ako príplatkový doplnok je k dispozícii zábavný systém NissanConnect Premium so sedempalcovou dotykovou obrazovkou, satelitnou navigáciou, DVD prehrávačom a parkovacou kamerou.

 

Vozidlo 370Z MR18 si zachováva všetky funkcie, vďaka ktorým sa stalo žiadanou voľbou všetkých nadšencov rýchlych áut. Energiu vozidlu dodáva motor V6 s objemom 3,7 litra a výkonom 328 koní, ktorý poháňa zadnú nápravu prostredníctvom šesťstupňovej manuálnej alebo sedemstupňovej automatickej prevodovky.

 

Optimálne rozloženie hmotnosti a prepracované odpruženie prinášajú automobilovým nadšencom výnimočnú kvalitu jazdy a dynamické ovládanie. Nissan 370Z zostáva jediným vozidlom vo svojom sektore, ktoré ponúka technológiu Syncro Rev Control – prvý systém plnej synchronizácie otáčok pri radení nahor aj nadol s manuálnou prevodovkou na svete.

 

Úspech vozidiel Nissan série Z sa začal v roku 1969 – pred takmer 50 rokmi – kedy bolo uvedené na trh vozidlo Fairlady Z/Datsun 240Z. Päť generácií nasledovníkov ostalo verných svojim koreňom vysokého výkonu, nadčasového dizajnu a dostupnosti.

 

Každý model – od toho pôvodného cez 280ZX a 300ZX až po znovuzrodený 350Z a dnešný 370Z – je rozoznateľný vďaka svojej charakteristickej dlhej kapote a krátkemu zadnému previsu. Klasickému interiéru vozidiel série Z vždy dominoval jednoduchý volant s troma špicami a tri kruhové ukazovatele.

 

Ryan Gains, vedúci marketingu pre segment C a športové automobily spoločnosti Nissan Europe, uviedol:

„Vozidlá Nissan série Z sa vyrábajú už takmer pol storočia a za ten čas si vybudovali kultové postavenie v srdciach fanúšikov športových áut, ktorí milujú výkon a kvalitu. Nissan 370Z MR18 má toto dedičstvo v sebe a dynamickú jazdu a klasický dizajn posúva ešte ďalej!“

 
Nissan 370Z MR18 je teraz v predaji v celej Európe.

Dátum:   6.9.2017zoznam noviniek