Nový ekosystém a Nissan Leaf 2.zero | Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalAbarthIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Novinky

Nový ekosystém a Nissan Leaf 2.zero


Spoločnosť Nissan na akcii Nissan Futures 3.0 predstavila elektrický ekosystém

 

Nissan Leaf - Nissan Futures 3.0

 

Spoločnosť Nissan dnes odhalila svoje plány týkajúce sa štyroch pilierov jej budúceho elektrického ekosystému v Európe. Oznámila uvedenie nových elektromobilov na trh, ďalšie investície do infraštruktúry, vylepšenie batérií a revolučnú novú víziu poskytujúcu zákazníkom Nissanu energiu pre ich elektromobily zadarmo pri použití unikátnej firemnej technológie obojsmerného nabíjania.

 

Oznámenie bolo vydané už na tretej akcii Nissan Futures – „The Car and Beyond“ konanej v nórskom Osle.

 

Predseda predstavenstva spoločnosti Nissan v Európe Paul Willcox k tomu uviedol:

„Spoločnosť Nissan takmer pred desiatimi rokmi odštartovala elektromobilovú revolúciu. Za ten čas sme predali viac elektromobilov než ktorýkoľvek iný výrobca na svete. Teraz načrtávame svoje plány na ďalšiu dekádu, keď prídu ešte väčšie investície do infraštruktúry, ponúkneme nové vylepšenia batérie, a dokonca zmeníme i spôsob, akým ľudia pristupujú k energii pre svoje elektromobily a ako za ňu platia.“

A dodal: „Jednoducho povedané, venujeme sa elektromobilom dlhšie než ktokoľvek iný, predali sme ich viac než ktokoľvek iný a máme do budúcnosti omnoho vzrušujúcejšie zámery než ktokoľvek iný.“

 

 

 

NOVÉ VOZIDLÁ

 


Zlatým klincom akcie Nissan Futures 3.0 bola európska premiéra nového vozidla Nissan LEAF so špeciálnou verziou „2.ZERO“ určenou pre Európu.

 

Nové vozidlo LEAF ako ikona koncepcie Inteligentnej mobility Nissan dokáže prejsť na jedno nabitie 378 km (NEDC*) a je plné dômyselných technológií vrátane vyspelého systému podpory vodiča ProPilot na bezpečnejšiu a pohodlnejšiu jazdu a technológie ProPilot Park na úplne autonómne parkovanie. Použitá technológia e-Pedal umožňuje motoristom plynulú jazdu a brzdenie, zatiaľ čo štíhlejší dizajn pridáva tomuto svetovo najpredávanejšiemu elektromobilu na atraktivite.

 

Ďalším oznámeným produktom na akcii Nissan Futures 3.0 bola nová batéria s kapacitou 40 kWh pre 100 % elektrickú dodávku e-NV200, ktorá ponúka o 60 % dlhší dojazd, až 280 km podľa NEDC*. A pretože batéria nie je o nič väčšia ani ťažšia, pre zákazníkov to znamená zachovanie celého nákladového priestoru i úžitkového zaťaženia. Firmám a profesionálnym vodičom tak môže vždy ponúknuť dojazd až priamo „ku dverám“ (last mile). Zákazníci môžu teraz prejsť na jedno nabitie o viac než 100 km ďalej, čo znamená, že Nissan e-NV200 pokrýva až v 40 % každodenné jazdy európskych zákazníkov využívajúcich malé dodávky.

 

 

 

ZÁVÄZOK K INFRAŠTRUKTÚRE

 


Spoločnosť Nissan dnes potvrdila svoj záväzok podporiť infraštruktúru v Európe a oznámila pre nadchádzajúcu dekádu investície vo výške 100 miliónov eur. Tie nadväzujú na predchádzajúcu investíciu vo výške 50 miliónov eur na vybudovanie najkomplexnejšej európskej siete nabíjacích staníc vrátane viac než 4 600 rýchlonabíjacích staníc Chademo s kapacitou 50 kWh. Investícia vo výške 100 mil. eur bude nasmerovaná podľa potrieb zákazníkov v spolupráci s mestskými samosprávami a odborovými lídrami po celej Európe, aby bolo zaistené, že plány budú zodpovedať potrebám jednotlivých lokalít a ich občanov.

 

 

 

NOVÉ VYLEPŠENIE BATÉRIE

 


Spoločnosť Nissan dnes prezentovala prototyp svojej novej jednotky na ukladanie energie určenej pre domácnosti, ktorá bude dostupná začiatkom roka 2018. Tento prototyp, vytvorený špeciálne pre majiteľov elektromobilov, prichádza spolu s nabíjačkou elektromobilov, ktorá zákazníkom umožňuje kombinovať solárne nabíjanie, ukladanie energie a nabíjanie elektromobilov.

 

Súčasného riešenia Nissanu na ukladanie energie v domácnosti (xStorage), vyvinutého v partnerstve so spoločnosťou Eaton, sa predalo viac než 1 000 jednotiek po celej Európe a do konca marca 2018 by sa ich malo predať až 5 000. Snahou spoločnosti je do konca fiškálneho roka 2020 prevádzkovať 100 000 jednotiek.
Spoločnosť Nissan tiež informovala o novej domácej nástennej nabíjačke s kapacitou 7 kWh určenej pre súčasných a nových zákazníkov elektromobilov, ktorá majiteľom vozidiel Nissan LEAF umožní dosiahnuť 100 % nabitie iba za 5,5 hodiny.

 

 

 

REVOLUČNÁ KONCEPCIA ENERGIE ZADARMO PRE VODIČOV ELEKTROMOBILOV

 


Spoločnosť Nissan dnes odhalila svoju odvážnu misiu ponúkať zákazníkom jazdenie elektromobilmi zadarmo.

 

Počas minulého roka začala spoločnosť Nissan v Dánsku testovať tento revolučný spôsob jazdenia, ktorý sa stal dnes už súčasťou ponuky pre všetkých fleetových zákazníkov v tejto krajine. Pri použití technológie obojsmerného nabíjania Nissan môžu zákazníci čerpať energiu z elektrickej siete na napájanie svojho vozidla alebo dodávky a následne ju „odovzdávať“ späť do siete, aby ju mohli využívať ostatní. To znamená žiadne palivo, žiadne náklady na energiu, len jazdenie zadarmo.

 

A Dánsko je len začiatok. Spoločnosť Nissan rovnako informovala o partnerstve so spoločnosťou OVO, vďaka ktorému si budú môcť zákazníci kúpiť riešenie ukladania energie pre domácnosť Nissan XStorage za zvýhodnenú cenu. Podobne ako v Dánsku môžu vodiči „odovzdávať“ energiu späť do siete. Tým prispejú k stabilizácii energetickej siete vo svete, kde sa dopyt po energii zvyšuje z dôvodu rastúceho objemu populácie žijúcej v mestách. Navyše si tým môžu používatelia privyrobiť 400 EUR ročne.

 

Spoločnosť Nissan už skúma i ďalšie regióny v Európe, aby z jazdenia zadarmo urobila míľnik do budúcnosti. 

 

Paul Willcox dodáva:

„V nasledujúcich dekádach elektrický ekosystém transformuje moderný spôsob života, ako ho poznáme. A i keď východiskovým bodom sú stopercentné elektromobily, ako je nové vozidlo LEAF a e-NV200, vplyv bude omnoho väčší. Vďaka nižšiemu množstvu emisií budú naše mestá a ovzdušie čistejšie. Vďaka inteligentnejším bezpečnostným prvkom dramaticky klesne počet dopravných nehôd. Vďaka lepšiemu prepojeniu medzi vozidlami a ich okolím sa pri odvážaní detí do školy alebo pri každodennej dochádzke už nebudete stretávať s dopravnými zápchami. A tým, že umožníme ľuďom napájať svoje vozidlá a svoje domácnosti od seba navzájom, môžeme využiť náš čas a energiu omnoho efektívnejšie než kedykoľvek predtým.“
 
 
 

 


*Hodnota závisí od procesu konečnej homologizácie  

Dátum:   3.10.2017zoznam noviniek