Technológia Nissan Brain-to-Vehicle mení budúcnosť jazdenia | Auto-Impex
NissanGT-RFiatFiat ProfessionalAbarthIvecoOK TrucksIrisbusIveco Magirus

Novinky

Technológia Nissan Brain-to-Vehicle mení budúcnosť jazdenia


Technológia Nissan Brain-to-Vehicle

 

 

 

Najnovší prelom v oblasti Inteligentnej mobility Nissan sľubuje vozidlá, ktoré sa učia od vodiča.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoločnosť Nissan dnes predstavila výsledky výskumu, ktoré umožnia vozidlám interpretovať signály z mozgu vodiča, a tým zmeniť spôsob, ako ľudia so svojimi vozidlami komunikujú.

 

 

Technológia Nissan Brain-to-Vehicle

 

 

 

 

 

Firemná technológia Brain-to-Vehicle, alebo B2V, sľubuje zrýchliť reakčný čas vodičov a prinesie vozidlá, ktoré sa vedia prispôsobovať, a tým spríjemniť jazdu.

 

 

Technológia Nissan Brain-to-Vehicle

 

 

 

 

 

Spoločnosť Nissan predvedie schopnosti tejto exkluzívnej technológie na veľtrhu CES 2018 v Las Vegas. B2V je poslednou novinkou v oblasti Inteligentnej mobility Nissan, firemnej vízie o transformácii spôsobu riadenia automobilov, ich pohonu a úlohy v živote spoločnosti.

„Keď väčšina ľudí uvažuje o autonómnom riadení, majú veľmi neurčitú víziu budúcnosti, v ktorej prenechávajú kontrolu strojom. Technológia B2V však robí presný opak, využíva signály v mozgu vodiča, aby bola jazda ešte vzrušujúcejšia a príjemnejšia,“ uviedol Daniele Schillaci, výkonný viceprezident spoločnosti Nissan. „Prostredníctvom Inteligentnej mobility Nissan posúvame ľudstvo do lepšieho sveta tým, že prinášame väčšiu autonómiu, väčšiu elektrifikáciu a väčšiu konektivitu.“

 

 

Technológia Nissan Brain-to-Vehicle

 

 

 

 

 

Táto prelomová novinka od spoločnosti Nissan je výsledkom výskumu využitia technológie dekódovania činnosti mozgu na predvídanie krokov vodiča a detekciu nepohodlia.

Predvídanie: Zachytenie signálov, že sa mozog vodiča chystá inicializovať určitý pohyb, ako je otočenie volantu alebo stlačenie akceleračného pedála, umožňuje technológii podpory vodiča začať s touto akciou rýchlejšie. Môže to skrátiť reakčný čas a skvalitniť ručné riadenie.

Detekcia: Na základe detegovania a vyhodnotenia nepohodlia vodiča dokáže umelá inteligencia zmeniť jazdné nastavenie alebo štýl jazdy v autonómnom režime. 

Technológia Nissan Brain-to-Vehicle

 

 

 

 

 

„Ďalšie možné využitie zahŕňa úpravu vnútorného prostredia vozidla,“ uviedol Dr. Lucian Gheorghe, hlavný inovačný výskumník výskumného strediska spoločnosti Nissan v Japonsku, ktorý vedie výskum B2V. Technológia môže napríklad využívať rozšírenú realitu na úpravu toho, čo vodič vidí, a vytvoriť uvoľnenejšie prostredie.

„Potenciál aplikácie tejto technológie je neuveriteľný,“ uviedol Lucian Gheorghe. „Tento výskum bude katalyzátorom ďalších inovácií spoločnosti Nissan v našich vozidlách, ktoré sa v nasledujúcich rokoch objavia.“


 

Technológia Nissan Brain-to-Vehicle

 

 

 

 

 

Technológia Nissan B2V je vôbec prvým systémom svojho druhu na svete. Vodič má na sebe zariadenie, ktoré meria aktivitu mozgových vĺn a tie následne analyzujú autonómne systémy. Vďaka predvídaniu zamýšľaného pohybu dokážu systémy podnikať kroky, ako je otočenie volantu alebo spomalenie vozidla o 0,2 až 0,5 sekundy rýchlejšie než vodič, pričom tieto zásahy sú takmer nepozorovateľné.


 

Technológia Nissan Brain-to-Vehicle

 

 

 

 

 

Spoločnosť Nissan bude na veľtrhu CES pomocou simulátora jazdy predvádzať niektoré prvky tejto technológie a Lucian Gheorghe bude k dispozícii na zodpovedanie otázok. Spoločnosť Nissan bude v stánku číslo 5431 v severnej hale strediska Convention Centre v Las Vegas.

 

 

Technológia Nissan Brain-to-Vehicle

 

 

 

 

 

  

Dátum:   10.1.2018zoznam noviniek